galineo – motoryzacja

Czy można zagęścić brodę?

Czy można zagęścić brodę?

maj 13, 2017

Współczesna moda lansuje bardziej męski wizerunek dla panów niż było to jeszcze kilka lat temu. Styl metro powoli odchodzi w niepamięć. Obecnie panowie stawiają na brody – bujne i zadbane. Co zrobić, żeby zarost wyglądał dobrze, zwłaszcza jeśli naturalnie nie należy on do najmocniejszych?

Jak uzyskać gęsty zarost?

Warto na wstępie powiedzieć sobie szczerze, że za gęstość zarostu w dużej mierze odpowiadają geny. Jeśli w rodzinie występuje tendencja do bujnego zarostu, z dużym prawdopodobieństwem zostanie to przekazane w DNA. Jeśli jednak włos jest słaby, zawsze można próbować wzmocnić go codziennymi zabiegami pielęgnacyjnymi, żeby wyglądał lepiej.

Do podstawowych czynności, o których nie można zapominać należy regularne oczyszczanie brody i skóry twarzy, odżywianie i masowanie jej oraz szczotkowanie włosów. Nie można zapominać o samej skórze, gdyż tak naprawdę to od jej kondycji zależy wygląd późniejszej brody.

Powinno się zatem stosować odpowiednie szampony oraz odżywki, a niektórzy, w przypadku bardzo suchych typów włosów, mogą nawet postawić na olejki do brody. Regularne ich stosowanie sprawi, że zarost będzie coraz gęstszy, zadbany i wypielęgnowany.