Współczesna moda lansuje bardziej męski wizerunek dla panów niż było to jeszcze kilka lat temu. Styl metro powoli odchodzi w niepamięć. Obecnie panowie stawiają na brody – bujne i zadbane. Co zrobić, żeby zarost wyglądał dobrze, zwłaszcza jeśli naturalnie nie należy on do najmocniejszych?

Jak uzyskać gęsty zarost?

Warto na wstępie powiedzieć sobie szczerze, że za gęstość zarostu w dużej mierze odpowiadają geny. Jeśli w rodzinie występuje tendencja do bujnego zarostu, z dużym prawdopodobieństwem zostanie to przekazane w DNA. Jeśli jednak włos jest słaby, zawsze można próbować wzmocnić go codziennymi zabiegami pielęgnacyjnymi, żeby wyglądał lepiej.

Do podstawowych czynności, o których nie można zapominać należy regularne oczyszczanie brody i skóry twarzy, odżywianie i masowanie jej oraz szczotkowanie włosów. Nie można zapominać o samej skórze, gdyż tak naprawdę to od jej kondycji zależy wygląd późniejszej brody.

Powinno się zatem stosować odpowiednie szampony oraz odżywki, a niektórzy, w przypadku bardzo suchych typów włosów, mogą nawet postawić na olejki do brody. Regularne ich stosowanie sprawi, że zarost będzie coraz gęstszy, zadbany i wypielęgnowany.