Brak utrudniania ruchu innym pojazdom. Holowanie auta na drodze ekspresowej

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż samochód to rzecz, która nie jest niezawodna. Poprzez to jazda samochodem nie zawsze bezpieczna do celu. Zdarza się, że samochód w środku nocy ulegnie awarii. Wówczas nie ma, jak naprawić w nim zepsutą część. Albo samochód ulegnie wypadkowi, zniszczona przednia część lub tylna zupełnie nie umożliwia jazdy do domu, czy do najbliższego warsztatu. Pozostaje zostawić samochód na miejscu, na poboczu lub usunąć jak najbardziej z drogi, by nie utrudniał ruchu innym przejeżdżającym samochodom. Inna możliwość to wynajęcie lawety, co jest bardzo kosztowne. Udogodnieniem jest również dobre ubezpieczenie, które zawiera odholowanie samochodu bez dodatkowych kosztów.
Takie holowanie auta na drodze ekspresowej musi odbywać się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Nie można utrudniać ruchu innym samochodom. I ważny tu jest bezpieczny odstęp.

Te przepisy drogowe.

Po pierwsze holowanie auta na drodze ekspresowej musi się odbywać z maksymalną prędkością do 60 km/h. Szybsza prędkość mogłaby stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Prędkość na terenie zabudowanym to około 30 km/h.
Po drugie, podczas holowania pojazdu muszą być spełnione pewne warunki. Te warunki to między innymi: dobra linka holownicza, nie uszkodzona, trójkąt, który będzie ostrzegał innych kierowców o holowaniu samochodu, oraz klemy wraz z kablami do akumulatora.
Warto pamiętać by nie holować na własną rękę samochodu dużo większego niż samochód, który posiadamy. Spowoduje to różne uszkodzenia i nawet wyrwanie tylnego zderzaka.
Po trzecie i po ostatnie, nie można holować pewnego rodzaju samochodów. Tymi samochodami są między innymi najnowszej generacji: hybrydy, elektryczne, z zawieszeniem pneumatycznym.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że holowanie auta na drodze ekspresowej może dobywać się. Jakkolwiek należy dostosować się do wymagań przepisów kodeksu drogowego.