Jedną z metod usuwania wgnieceń z karoserii samochodu jest wykorzystanie narzędzi PDR. Aby móc to zrobić trzeba mieć jednak pewne umiejętności. Przede wszystkim warto również wiedzieć, jakie czynności można wykonać samodzielnie tak, aby wgniecenia zostały wyrównane, a karoseria powróciła do poprzedniego stanu.

Narzędzia PDR – jak można je wykorzystać?

Wspomniane narzędzia są doskonałym środkiem do usuwania wgnieceń bez konieczności późniejszego lakierowania karoserii. Coraz większa liczba osób decyduje się je wykorzystać, a metoda doceniana jest między innymi ze względu na swoją uniwersalność.

Narzędzia PDR można wykorzystać do usuwania wgnieceń, a także na przykład wybrzuszeń po gradzie oraz uszkodzeń parkingowych. Oczywiście w przypadku poważnych uszkodzeń konieczne jest ponowne lakierowanie, ale nie wymaga ono już dodatkowego szpachlowania.

Zestaw PDR – na czym polega technika PDR z jego wykorzystaniem?

Rozmaite narzędzia PDR, takie jak na przykład:

· lance ze specjalnymi zakończeniami,

· złoty puller,

· lampy led,

· profesjonalne młotki PDR z wymiennymi końcówkami,

· pistolety do kleju termotopliwego,

· grzybki,

· poduszki ciśnieniowe.

i inne akcesoria mogą być nieocenione w sytuacji, gdy znasz podstawy techniki PDR. Dla przykładu można wykorzystać metodę inwazyjną, czyli masowanie blachy. Masowana jest ona od wewnątrz aż do momentu, gdy uzyska poprzedni kształt. Wymaga to jednak demontażu przynajmniej niektórych elementów nadwozia.

Drugą techniką, przy której doskonale sprawdzą się opisywane narzędzia jest tak zwana metoda „na klej”. Jest ona mniej inwazyjna i jak sama nazwa wskazuje oprócz klasycznych narzędzi, trzeba wykorzystać również klej. Zazwyczaj jest stosowana w trudniejszych przypadkach, gdy miejsca wgnieceń są trudno dostępne.

Narzędzia PDR – jak się nauczyć z nich korzystać?

Na terenie między innymi naszego kraju wiele firm oferuje kursy usuwania wgnieceń bez lakierowania metodami PDR. Nabyte umiejętności pozwalają nie tylko poradzić sobie ze swoim własnym samochodem, ale również wykorzystać umiejętności w celach zarobkowych. Jest to bowiem zawód perspektywiczny.

Warto również z myślą o swoim rozwoju zaopatrzyć się w narzędzia PDR, które można kupić w atrakcyjnych cenach. Dla przykładu możliwy jest zakup zestawu do usuwania wgnieceń, który składa się z kilkunastu elementów, a także ekranu cieniowego. Wspomniane narzędzia doskonale posłużą absolwentom kursu, a także osobom, które uczą się techniki PDR z innych źródeł.

Narzędzia PDR – zalety ich wykorzystania

Podstawową zaletą wykorzystania przedstawionych w tym artykule narzędzi, a także samej techniki PDR jest możliwość zaoszczędzenia. Brak lakierowania oznacza, że większa kwota zostaje w portfelu. Dodatkowo liczy się również czas naprawy. W sytuacji, gdy sam potrafisz wykorzystać narzędzia PDR, możesz błyskawicznie przywrócić optymalny stan karoserii swojego samochodu.

Niewątpliwie nauka wyciągania wgnieceń za pomocą techniki PDR daje również ogrom satysfakcji i możliwości zarobienia pieniędzy na swojej specjalizacji.