Czasem tak bywa, że kupując auto trafimy na wady ukryte. Zazwyczaj sprzedawca prawdopodobnie wytłumaczy nam, ze nie miał o nich pojęcia, lub ze usterka nastąpiła z naszej winy.

zakup używanego auta

Najlepiej więc przed zakupem, zawsze skonsultować swój wybór z osoba, która zna się na mechanice pojazdowej. Wówczas zakup używanego auta będzie mniej ryzykowny. Jeżeli umawiamy się na zakup używanego auta weźmy sprawdźmy auto na miejscu, a najlepiej pojechać na warsztat. Jeżeli zabieramy kogoś ze sobą to może to być twój znajomy mechanik, który z pewnością pojedzie z tobą na najbliższą giełdę. Jeśli samochód kupujesz z ogłoszenia, poproś sprzedawcę, aby pojechał z tobą do najbliższego warsztatu, celem obejrzenia go przez fachowca.

jaki samochód używany kupić

Rozmawiając z fachowcem zazwyczaj możemy się dowiedzieć jaki samochód używany kupić. Zwłaszcza gdy mamy znajomego na przykład w warsztacie. To wówczas wie on jakie samochody trafiają do naprawy, i wie on jaki samochód używany kupić najlepiej jest kupić. Kupując samochód nie daj się namówić, na to, ze pojedziecie do jego znajomego. Takie sytuacje mogą być wcześniej dogadane.