Nie wszystkie elementy wyposażenia auta mogą być z odzysku – ze względu na problemy w montażu lub szybkie zużywanie. Specjaliści radzą też, żeby wybierać oryginalne modele, jeśli wpływają na bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Jednak tak naprawdę zależy to jedynie od Ciebie. Poza tym dostępne są używane części samochodowe, które pozwolą Ci nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też ułatwią modernizację pojazdu. Przekonaj się, jakie elementy z odzysku warto wybrać!

Jakie są najchętniej wybierane używane części samochodowe?

Elementy wyposażenia samochodu

Bardzo często kupowane są używane fotele do auta. W końcu tapicerka z czasem się niszczy czy nawet przedziera, a znalezienie nowych modeli bywa dość trudne. Szczególnie w przypadku kilkunastoletnich pojazdów lub po prostu wtedy, gdy remontujesz auto i zależy Ci na ograniczeniu kosztów. Właśnie z tego powodu popularne są fotele oraz kierownice z odzysku.

Felgi i ogumienia

Zgubiona lub skradziona felga to spory problem na polskich drogach. Brak pojedynczych sztuk wpływa negatywnie na wygląd samochodu. Poza tym stanowi to dodatkowe zabezpieczenie dla opon, dlatego tak popularne są używane felgi i ogumienie. Dzięki nim pojazd znów będzie się dobrze prezentować.

Silnik i elementy układu napędowego

Wysoka cena oryginalnego silnika i innych elementów układu napędowego sprawia, że taka awaria może skutecznie zachwiać domowym budżetem. Dlatego chętnie są wybierane używane części samochodowe. Na pewno nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem modelu dla starszego, a przede wszystkim popularnego modelu. Jednocześnie nie musisz obawiać się aż tak wysokich kosztów, jak w przypadku nowego silnika. Koniecznie tylko skontroluj jego jakość przed montażem.

Elektronika samochodowa

Sterowniki, bezpieczniki oraz liczne przewody – z czasem mogą się zepsuć, zgiąć lub po prostu ulec zużyciu. Bez nich samochód może przestać prawidłowo działać bądź korzystanie z niego stanie się naprawdę trudne. Tym bardziej jeśli awaria dotyczy przewodów, odpowiadających za lampki kontrolne i prędkościomierz. Wówczas zadbaj o szybką naprawę, a w tym celu postaw na używane części.

Lusterka i szyby

Urwane lub zarysowane lusterko to dość popularny widok po wizycie w centrum handlowym. Nie możesz jeździć, jeśli te części samochodowe nie są sprawne, a do tego utrudniają Ci dostrzeżenie potencjalnych zagrożeń na drodze. W takiej sytuacji skorzystaj z używanych modeli – z łatwością znajdziesz je w specjalistycznych sklepach i na złomowiskach. Dzięki temu znów będziesz mógł zasiąść za kierownicą.