Samochód w dzisiejszych czasach jest niezbędny. Zarówno jeżeli chodzi o codzienne życie jak i również prowadzenie działalności. Dzięki temu, że prowadzimy małą działalność możemy sobie pozwolić na kupno samochodu na firmę.

kupno samochodu na firmę

Warto jest wiedzieć, że wcale to nie musi być nowy samochód z salonu. Wówczas kupno samochodu na firmę jest dość drogie. Ciekawym rozwiązaniem będzie używany samochód na firmę. Kupując samochód, który ma dwa lub trzy lata mamy prawie nowe auto a jednocześnie jest ono znacznie tańsze niż samochód kupiony prosto z salonu. Oczywiście zakup samochodu na firmę jest korzystny finansowo, warto jednak sprawdzić dokładnie jaka opcja będzie dla nas bardziej korzystna.

używany samochód na firmę

Czy ma to być kredyt zwykły czy może zdecydować się na leasing. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i najlepiej w przypadku zakupu samochodu na firmę zapytać księgową, używany samochód na firmę zazwyczaj się opłaca. Tak czy owak jest to bardzo opłacalna opcja zakupu samochodu i z takiego rozwiązania korzysta całkiem spora grupa przedsiębiorców. Możemy odliczać na przykład od dochodu wysokość raty albo zapłacone ubezpieczenie. To powoduje, że jest to opłacalne.