Szukasz niezawodnego auta, które jest praktycznie nie do zdarcia? Nie wiesz, na jaki samochód warto postawić, by uniknąć mniejszych usterek i większych awarii? Marzysz po prostu o bezproblemowym, bezawaryjnym samochodzie, który nie widuje mechanika i pomocy drogowej. Sprawdziliśmy zatem najważniejsze rankingi w poszukiwaniu najmniej awaryjnego samochodu, abyś mógł dokonać najlepszego wyboru.

Jak wybrać najlepsze auto? Czy warto sprawdzać opinie kierowców i rankingi samochodów?

Zastanawiasz się, które auto jest niezniszczalne i niezawodne? W jaki samochód warto zainwestować, aby uniknąć usterek i niczym się nie przejmować? Informacji najlepiej szukać bezpośrednio u źródła, pytać innych kierowców o ich doświadczenia i odczucia z użytkowania danego samochodu. Nikt nie wyrazi bowiem cenniejszej opinii na temat modelu i marki niż osoba, która na co dzień korzysta z danego pojazdu. W ten sposób powstają też rankingi i zestawienia najmniej awaryjnych samochodów, które najrzadziej zawodzą kierowców.

Użytkownicy oceniają auta pod względem mechaniki i technologii, pod względem komfortu, wyglądu i niezawodności. Choć każdy powinien kierować się własnym gustem i potrzebami, warto zapoznać się również z niezależnymi raportami. Pomogą one w znalezieniu niezawodnego samochodu i pozwolą dokonać dobrego wyboru. Jakie auta sprawdzają się najlepiej i co według rankingów psuje się najczęściej?

Co w autach psuje się najczęściej?

W 2021 roku niemiecki automobilklub ADAC po raz kolejny zebrał i zestawił zgłoszenia najczęstszych awarii samochodowych. Na podstawie zebranych danych przygotował specjalny raport, w którym wskazał najczęstsze usterki i wymienił najmniej awaryjne samochody. Najczęstszą przyczyną wzywania pomocy drogowej w 2021 roku był problem z niesprawnym akumulatorem.

Problem z zasilaniem dotyczył około 46,3% wszystkich przypadków, co dla nikogo nie było jednak żadną niespodzianką. Jak się okazuje, w poprzednich latach zawodziło dokładnie to samo – Numer jeden to od lat niesprawny akumulator. Wśród najczęstszych przyczyn wzywania pomocy drogowej znajdziemy zatem:

● Niesprawny akumulator – 46,3%

● Usterki silnika – 15,9%

● Rozrusznik, alternator, instalacja elektryczna – 10%

● Ogumienie i koła – 7,1%

● Układ paliwowy – 3,2%

● Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja – 2,1%

● Układ wydechowy i oczyszczania spalin – 1,2%

● Pozostałe (m.in. układ kierowniczy, hamulce i napęd) – 14,2%

Warto oczywiście pamiętać, że żaden ranking nie jest w 100% idealny, gdyż każda usterka może być inna i wszystko zależy, ile wyniosły poszczególne naprawy. Pewne jest jednak, że każdy zgłaszany problem był na tyle poważny, by unieruchomić samochód i uniemożliwić kontynuowanie jazdy. Oczywiście każdy samochód musimy traktować indywidualnie, gdyż w każdym trzeba wymieniać części i przeprowadzać drobne naprawy, jednak niektóre modele nie pozostawiają złudzeń, że w rankingach królują i wypadają najlepiej.

Jaki samochód warto wybrać? Jakie auta sprawdzają się najlepiej?

Analizując raporty z ostatnich lat, można wywnioskować, że dealer Volvo może tańczyć, śpiewać i hucznie świętować! Szwedzka marka słynie bowiem z tego, że stawia na jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo. W niezależnych testach, rankingach i zestawieniach modele marki Volvo często okazują się najlepsze.

Warto przyjrzeć im się bliżej i sprawdzić dokładnie, co dealer Volvo nam proponuje. Na początek wspomnieć należy, że wśród najmniej awaryjnych modeli znajdziemy m.in. Volvo XC40, Volvo XC60, Volvo S80 i rodzinne, przestronne Volvo V60. Każdy z wymienionych modeli dowodzi tego, że Szwedzi tworzą samochody bezpieczne i niezawodne.

Jak zapewnia dealer Volvo, auta naszpikowane są technologią i elektroniką. Często posiadają w standardowym wyposażeniu nowoczesne układy wspomagające i systemy. Systemy informują i ostrzegają kierowców przed niebezpieczeństwem i zagrożeniem na drodze, co znacznie zwiększa nasze bezpieczeństwo i może zapobiegać nieszczęściom. W wyposażeniu podstawowym znajdziemy m.in. System City Safety i radar kompatybilny z kamerą, który wykrywa rowerzystów, pieszych i duże zwierzęta. Co najważniejsze nie przeszkadzają mu w tym światła mijania ani też całkowita ciemność.

Układ awaryjnego hamowania ostrzega najpierw kierowcę o zagrożeniu znajdującym się na drodze, a następnie automatycznie hamuje w celu uniknięcia zderzenia lub złagodzenia skutków uderzenia. Podczas długiej jazdy przyda się także inteligentny tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu, a w razie potrzeby samodzielnie zatrzyma i ponownie rozpędzi auto.

Co jeszcze proponuje nam dealer Volvo? Wśród innowacyjnych systemów wspomagających znajdują się również:

● System rozpoznający znaki drogowe,

● Układ utrzymujący auto na właściwym torze,

● Funkcja ostrzegająca o dekoncentracji kierowcy,

● System monitorujący martwe pole,

● Układ ułatwiający parkowanie,

● System Intellisafe Surround pomagający zmieniać pas ruchu.

Innowacyjne systemy znajdują się często w wyposażeniu standardowym, co zapewnia większe bezpieczeństwo i większy poziom komfortu. Warto jednak przejrzeć też listę opcji dodatkowych, które ma w zanadrzu dealer Volvo.

Wszystko może mieć wpływ na bezpieczeństwo, koszty eksploatacji pojazdu i może zwiększać wygodę w trakcie jazdy. Volvo to auto bezpieczne, ekonomiczne i niezawodne. Chcesz się wyróżniać bezproblemowym samochodem? Volvo na pewno będzie doskonałym wyborem. Decydując się na dowolny model szwedzkiej marki, z mechanikiem będziesz się spotykać, ale tylko na stopie prywatnej!