Folia do oklejania samochodu to świetny sposób na zmianę koloru lakieru samochodu lub jego ochronę bez potrzeby rozbierania karoserii. Samochód można okleić bezbarwną folią ochronną. Wiele firm eksponuje samochody, nadając im unikalny wygląd za pomocą grafiki lub logo swojej firmy. Coraz więcej osób decyduje się na oryginalny kolor lakieru, w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie wybór kolorowej folii na oklejenie. Folie wykorzystywane do oklejania samochodów są niezwykłe trwałe, mogą wytrzymywać nawet do dziesięciu lat.

Jak przygotować auto do oklejenia – ile folii na oklejenie samochodu?

Przed oklejeniem auta należy zadbać o jego właściwe przygotowania, najpierw trzeba dokładnie umyć samochód. Kolejnym ważnym krokiem jest odtłuszczenie nadwozia. Należy dobrze zaplanować, ile folii na oklejenie samochodu jest koniecznie, poprzez wyszukiwarkę internetową możemy poznać szczegółowe wymiary naszego auta. Na rynki dostępne są folie o różnej grubości od 0,07 do 0,10 mm, przez co one odporne na zarysowania. Zabieg oklejenia samochodu folią jest porównywalny cenowo z lakierowaniem lub tańszy, a dużą zaletą jest to, że folie z auta możemy w każdej chwili usnąć bez niszczenia nadwozia. Należy jednak pamiętać, aby oklejonych aut nie należy myć na myjni automatycznej, tylko wybierać myjnie bezdotykowe. Zastosowana folii możemy nieco opóźnić proces korozji nadwozia, jednak nie chroni przed nim.

Ile kosztuje oklejenie auta

Ceny oklejenia samochodów są bardzo rozbieżne. Mniejsza auto można okleić za ok. 4000 zł, a duże ok. 6000 zł. Najczęstsze błędy popełnione podczas oklejenia auto wychodzą już po kilku tygodniach od zabiegu, jeśli auto nie było odpowiednie oczyszczone folia, zaczyna odstawać, najczęściej widoczne jest to na lusterkach, zderzakach. Folia posiadać w pewnym stopniu zdolność do regeneracji, przez co małej ryski mogą się same zniwelować. Jeśli samochód posiadał uszczerbki lakiernicze bądź niewłaściwe wykonane czynności blacharskie po wypadku, podczas zdejmowania folii może dojść do ściągnięcia warstwy lakieru. Folie do oklejania aut najlepiej aplikować na ciepło, przez co wypełni doskonale każdy element, a efekt będzie powalający.