Jedną z ważniejszych części wyprawki dla dziecka jest wózek. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż wybór pojazdu dla maluszka, ale okazuje się, że na rynku istnieje mnóstwo modeli do wyboru i nie każdy nadaje się dla najmłodszych pociech.

Spacery to nieodłączny element dnia młodej mamy i niemowlaka.

W związku z tym warto zadbać, aby obie strony czerpały samą przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu. Pierwszy wózek dla dziecka jaki wybrać? Przede wszystkim musi to być model typu gondola, ponieważ umożliwia on maluchowi leżenie na płasko a to właśnie w takiej pozycji nowonarodzone pociechy spędzają większość czasu, gdyż nie są jeszcze w stanie się obracać na boki lub na brzuszek. Koniecznie wózek powinien posiadać zadaszenie, które zabezpieczy małego człowieka przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy ostrym słońcem. W sklepach są dostępne modele trój i czterokołowe. Zaletą pierwszych jest to, że są naprawdę lekkie i zwrotne, ale niestety w większości przypadków nie mają wystarczającej stabilności. Natomiast wózki na czterech kołach na pewno się nie przewrócą, ale przez to ich ciężar jest większy, więc nie tak łatwo znieść czy wnieść je po schodach.

Kluczowym elementem każdego dziecięcego pojazdu są opony.

Nie każdy młody rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że w przypadku dziecięcych wózków koła mogą być różnego rodzaju. Począwszy od plastikowych przez pompowane do piankowych. Najlepsze wydają się być pompowane, ponieważ gwarantują największą stabilizację, ale problemem jest możliwość ich uszkodzenia na przykład przy najechaniu na szkło. Takiego ryzyka nie ma w przypadku pozostałych rodzajów, aczkolwiek tylko pompowane doskonale amortyzują wstrząsy powstające podczas jazdy, co nie jest bez znaczenia dla zdrowia maluszka.

Warto dobrze przemyśleć zakup wózka.

Przede wszystkim ze względu na to, że ten element wyprawki kosztuje zwykle najwięcej pieniędzy i będzie służył dziecku przez pierwsze pół roku. Powinien posiadać odpowiednie atesty i być produkowany przez dobrą firmę.