Ile pali Citroen C5? Raport spalania Citroen C5.

Citroen C5 był tworzony z myślą o długodystansowych wyprawach w komfortowych warunkach. Przekłada się to nie tylko na jakość wykonania tego modelu, ale i na jego gamę silników. Który spośród 20 silników wychodzi najkorzystniej dla silnika? Na to pytanie da odpowiedź raport spalania Citroen C5.

Wersja benzynowa
Jedno z niewielu aut, gdzie benzynowe odmiany silników stanowią dodatek do pełnej gamy motorów. Na 20 silników ledwie 5 występuje w odmianie Pb, a ich pojemności mieszczą się w przedziale od 1. 6 do 3. 0. Jednak nie ma się co oszukiwać – średnie spalanie nie spadnie poniżej 8 l / 100 km. Najbardziej paliwożerną jednostką jest oczywiście 3. 0 V6 ze spalaniem w okolicy 11, 7 l / 100 km, zaś najoszczędniejszym jest 1. 6 THP ze spalaniem równym 8 l / 100 km.

Wersja LPG
Niewiele osób może poszczycić się C5 w gazie z prostego powodu – niski popyt na “benzyniaki” = rzadkie stosowanie LPG. Z niewielu dostępnych raportów możemy się dowiedzieć, że najpopularniejsza jednostka 2. 0i 16V konsumuje średnio ok. 10, 9 l LPG na każde 100 km (dokładnie 2 l więcej niż w benzynie bez gazu).

Wersja z Dieselem
Szeroki wybór Dieseli z pewnością dostosuje się pod indywidualne oczekiwania i wymagania. Osoby stawiające oszczędność na pierwszym miejscu, powinny sięgnąć po silniki z rodziny 1. 6 – tutaj średnie spalanie waha się od 5. 4 do 5. 9 l / 100 km. Silniki 2. 0 i 2. 2 będą dobre dla prawdziwych długodystansowców, oferującym wydajność przy konsumpcji ok. 6. 9-7 l / 100 km. Najmniej ekonomiczne jednostki – 2. 7 i 3. 0 – wymagają co najmniej 9 l / 100 km.

Pomimo opinii awaryjnych silników, C5 wciąż jest pożądanym kąskiem w segmencie D. Właściciele, których Citoreny nie zmuszają do odwiedzin w warsztatach niejednokrotnie twierdzą, że w tym przedziale cenowym niczego lepszego nie dostaniemy.