Małymi krokami wkraczamy w sezon zimowy. Dla kierowców oznacza to jedno – odpowiednie przygotowanie samochodu na intensywny czas zimy! I choć rokrocznie „zima zaskakuje kierowców” – warto zaopatrzyć swój pojazd w najpotrzebniejsze rzeczy już teraz. Jednym z kluczowych elementów dobrze przygotowanych kół na sezon zimowy jest oczywiście wentyl samochodowy – jego regularna wymiana gwarantuje bezpieczną, sprawną jazdę. Optymalnym czasem wymiany zaworu jest okres sześciu miesięcy – to właśnie wentyl odpowiada za utrzymanie właściwego ciśnienia w oponie, a więc za bezpieczną jazdę. Co więcej, zawór samochodowy umożliwia spuszczenie powietrza z opony oraz napompowanie jej bez naruszenia gumy. Odpowiedni poziom ciśnienia w oponie to również bardziej ekonomiczna jazda. Jakie zawory warto wybrać, by przygotować samochód na sezon? Jakich wentyli unikać?

Zawory samochodowe marki Perfect

Choć przy wyborze zaworów możemy w dużej mierze kierować się ceną – nie warto pójść taką drogą. To właśnie dobrej jakości wentyl ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy – szczególnie zimą, gdy nawierzchnia może być śliska, przez co wydłuża się czas hamowania. Zastosowanie chińskich wentyli o bardzo wątpliwej jakości oczywiście wyniesie nas dużo mniej niż jakościowy wentyl, jednak może przysporzyć sporo problemów. Wybierając zawór samochodowy na czas zimowy – warto zwrócić uwagę na jego wykonanie i parametry. Tylko zawory dobrej jakości od zaufanych dostawców – na przykład niemieckiej marki Perfect – zapewnią najwyższe bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie – zadbaj o jakościowe zawory i ciesz się bezproblemowym podróżowaniem!

Skutki felernego zaworu

Jak wiele może kosztować nas wybór taniego wentylu? Więcej niż przypuszczamy. Niestety – zawory wątpliwej jakości mogą przyczynić się do wypadku drogowego oraz kolizji. Ciśnienie opon jest niezwykle ważnym kryterium bezpiecznej, wygodnej jazdy – a to właśnie wentyl odpowiedzialny jest za utrzymanie jego optymalnego poziomu. Niski poziom ciśnienia może skutkować licznymi problemami – wydłużoną drogą hamowania, utratą opony – a więc kontroli nad samochodem czy krótszym czasem eksploatacji opon, układu hamulcowego i zawieszenia. Najlepszy czas na wymianę wentyli? Sezonowa zmiana opon – a więc właśnie teraz! Przygotuj samochód na sezon jesienno-zimowy z dobrej jakości, profesjonalnymi zaworami niemieckiej marki Perfect i zadbaj o bezpieczeństwo jazdy! W sklepie www.bogusz-bls.pl można dokonać zakupu wentyli samochodowych oraz innych potrzebnych rzeczy.