Życie studentów nie należy do łatwych. Sporo materiały do nauki. Stresujące kolokwia i egzaminy. Wiąże się z tym duży stres. W tym czasie Twój umysł pracuje na dużych obrotach. Pojawiają się oznaki zmęczenia. Zauważyłeś, że mało ostatnio sypiasz. Dodatkowo działają inne czynniki, które Ciebie rozpraszają. Co na poprawę koncentracji? Dowiesz się o tym, z tego artykułu.

Ważna jest dieta dla Twojego mózgu

 

Wpływ na Twoje życie ma fakt, co jesz. Żeby poprawić koncentrację, koniecznie uzupełniaj organizm tymi witaminami i minerałami:

– magnez,
– kwas foliowy,
– witaminy B1, B12 i B6,
– cynk,
– potas,
– fosfor.

Żeby mózg sprawnie pracował dostarczaj do organizmu dużo białka. Znajduje się ono w mięsie, twarogu oraz rybach. To niezwykle istotny aspekt. Nie zapominaj o węglowodanach złożonych. Znajdziesz je w otrębach, kaszy, ziemniakach i płatkach owsianych. Natomiast lecytyna jest częścią składową jajek, mięsa wołowego, orzechów oraz migdałów.

Istotne i niezbędne jest także spożywanie warzyw, owoców i ziół.

Czego należy unikać.

Szkodliwe dla naszego organizmu oraz koncentracji jest spożywanie alkoholu i papierosów. Unikaj także cukrów, kawy oraz tłustych posiłków.

Wykonuj ćwiczenia umysłu!

Powinieneś dbać o swoją formą. Poniżej ciekawe pomysły na ćwiczenia umysłowe, które poprawią koncentrację:

– ćwicz pamięć, czytaj wiersze i słuchaj piosenek, a następnie zapamiętuj je,
– graj w literaki,
– układaj puzzle,
– rozwiązuj Sudoku.

Mam nadzieję, że wyciągniesz z tej lekcji należyte wnioski i zastosujesz wyżej wymienione wskazówki już teraz. Teraz już wiesz co na poprawę koncentracji.