To jest biznes świata dla ubezpieczycieli szczególnie wtedy, kiedy klientem jest świeżo upieczony kierowca i chce ubezpieczyć swoje pierwsze auto, warto wiedzieć że sprzedaż samochodu oc można używać starego właściciela.

sprzedaż samochodu OC

Tylko wówczas i tak ubezpieczyciel przeprowadzi nową kalkulację, ale jak zostanie przeprowadzona sprzedaż samochodu OC to będziemy musieli zapłacić za krótszy okres. Bez zniżek młodociany kierowca zapłaci około 1000zł nawet do 2500zł. Dużo taniej ma kierowca, który uzyskał zniżki bądź zarejestruje swój pojazd jako współwłaściciel z osobą, która posiada już zniżki. W polskim prawie posiadanie takiego ubezpieczenia jest obowiązkowe, ponieważ kiedy wyruszysz w drogę bez ubezpieczenia i masz tak zwany niefart poniesiesz dość spore koszta nawet do 3500zł. Dlatego warto zapobiec takiej sytuacji. Należy rozważyć kilka ofert ubezpieczenia swojego samochodu, przeczytać co obejmuje takie ubezpieczenie.

kupno auta a OC

Można również dokupić kilka dodatkowych usług np. auto zastępcze, ubezpieczenie pasażerów, ale trzeba liczyć się z faktem większej dopłaty do podstawowego ubezpieczenia. Inwestycja jest obowiązkowa, ale niesie za sobą wiele korzyści, ponieważ w chwili kolizji możemy ubiegać się o zwrot inwestycji poczynionych na naprawe auta, dlatego temat jakim jest kupno auta a oc jest bardzo ważny. Można również wykupić Autocasco, ale nie każdy samochód może liczyć na takie ubezpieczenia, są progi mocznikowe auta. Starsze auta nie są objęte ochroną Autocasco ze względu na brak opłacalności dla ubezpieczycieli, jednak kupno auta a oc jest wówczas obowiązkowe.