Zakup samochodu to zazwyczaj moment euforii, oprócz tego jednak musimy pamiętać o tym, że samochód musimy ubezpieczyć. Tak więc ubezpieczenie OC po kupnie samochodu jest obowiązkowe.

ubezpieczenie OC po kupnie samochodu

Możemy co prawda przejąć ubezpieczanie po osobie, która nam sprzedaje samochód jednak nie zawsze jest to opłacalne. Kiedy decydujemy się na ubezpieczenie OC po kupnie samochodu to warto jest sprawdzić wszystkie dostępne na rynku oferty. Czasami różnica może być dwu a nawet trzy krotna. Jeżeli sprzedajemy samochód, który ma ważne ubezpieczenie zazwyczaj zadaje sobie pytanie sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC ponieważ wątpliwości jest kilka.

sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC

Po pierwsze kiedy sprzedajemy samochód, który ma ubezpieczenie na nas koniecznie musimy wpisać godzinę na umowie, sam dzień to za mało. sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC w tym momencie znacznie ogranicza ryzyko. Jeżeli nowy nabywca zdecyduje się na przejęcie naszego ubezpieczenia, to jego stawka zostanie przeliczona od nowa a my dostaniemy zwrot za czas z którego zrezygnowaliśmy. To wszystko warto wiedzieć jeżeli chodzi o ubezpieczenie zarówno gdy auto sprzedajemy jak i kupujemy.