Wspaniale jest wybrać się w ciekawą i ekscytującą podróż! Wielu turystów wybiera Zakaukazie. Gruzja to wspaniały kraj położony na słonecznej i kwitnącej starożytnej krainie Adżarii. Ma wiele niesamowitych miejsc, w których można podróżować bez końca! Są to malownicza przyroda, starożytne świątynie, klasztory i fortece, wspaniałe skarby architektury, lecznicze źródła mineralne, ośrodki narciarskie, tajemnicze jaskinie, górskie wodospady, luksusowe fontanny, ciepłe morze, złote plaże, soczyste owoce, niesamowita gruzińska kuchnia i najsmaczniejsze, zdrowe wino. Bajeczne zabytki tego cudownego regionu urzekają swoim pięknem i wyjątkowością.

Aby zobaczyć zabytki, najlepiej wcześniej zadbać o środek transportu. Wypożyczalnia samochodów w Gruzji to najlepsze rozwiązanie.

STARE TBILISI

Miasto położone jest nad brzegiem rzeki Kura. Zachowało starożytne budynki i konstrukcje architektoniczne z minionych wieków, stanowiące cenne dziedzictwo historii kraju. Stare Tbilisi to terytorium starożytnego Tyflisu. Ma magiczną atmosferę dawnych czasów. Podróżni zapamiętają to miasto na długo! Będą oczarowani jego bajecznym widokiem, wąskimi uliczkami, miniaturowymi domami, murami twierdzy i starożytnymi katedrami tonącymi w gęstej zieleni.

TWIERDZA NARIKALA

Majestatyczna gruzińska cytadela urzeka swoim surowym i nie do zdobycia pięknem. Znajduje się na zielonych wzgórzach Tbilisi, pod czystym słonecznym niebem. Została zbudowana w czasach starożytnych przez Arabów i Mongołów. Twierdza znajdowała się na Wielkim Jedwabnym Szlaku, wzdłuż którego przechodziły karawany wielbłądów przewożące jedwab z Chin. W 1827 roku konstrukcja została uszkodzona przez trzęsienie ziemi. Przeprowadzono tu wykopaliska archeologiczne. Obecnie twierdza została częściowo odrestaurowana, a na jej terenie zbudowano kościół św. Mikołaja.

FONTAN Z CHACHĄ

Ta niezwykła kompozycja architektoniczna znajduje się w Tbilisi. Została zbudowana z okazji jesiennych dożynek, które co roku obchodzone są w Gruzji. Fontanna jest pełna narodowego, alkoholowego napoju winogronowego Chacha, który jest bardzo lubiany przez mieszkańców miasta. Pachnie świeżością i owocowym aromatem. Konstrukcja jest otwarta co godzinę w święta. Co dziesięć minut można cieszyć się niezwykłym smakiem wspaniałego napoju.

WIĘKSZOŚĆ ŚWIATA

Oszałamiająca konstrukcja z zakrętami, łagodnie przecinająca rzekę Kura. Most zbudowany jest w nowoczesnej technologii. Symbolizuje przeszłość i przyszłość, ponieważ łączy stare i nowe miasto. Został zainaugurowany w święto św. Jerzego w 2010 roku.

ALI I NINO

Wspaniały monumentalny posąg w Parku Cudów w Batumi przyciąga uwagę turystów! Uosabia dwoje zakochanych, należących do różnych wyznań i narodowości, którzy nie mogli zostać zaakceptowani przez swoich krewnych. Gruzińska piękność Nino i Azerbejdżanin Ali stali się symbolami wiecznej miłości! Rzeźby osiągają wysokość siedmiu metrów. Wieczorami, w wyjątkowym oświetleniu, powoli zbliżają się do siebie, zmieniając pozycję na pewien czas, łącząc się w jedną całość. Następnie figury poruszają się w przeciwnym kierunku i odwrotnie. Tamara Kvesitadze pracowała nad pomnikiem z inspiracji. Rzeźbiarka zaprezentowała dzieło publiczności w Wenecji i Londynie. Instalacja znalazła się w czołówce najbardziej fascynujących miejsc w Gruzji. Jest odwiedzana przez miliony turystów.

Najpiękniejsze miejsca Gruzji czekają na wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. W tym magicznym kraju można zakochać się od pierwszego wejrzenia!